Модерн

Модерн (від фр. Moderne - сучасний) або Ар-нуво (фр. Art nouveau, букв. «Нове мистецтво») - художній напрям в мистецтві, колишнє популярним в другій половині XIX - початку XX століття. Архітектура модерну вирізнялася відмовою від прямих ліній і кутів на користь більш «природних» ліній, увага до нових технологій (особливо, в архітектурі), розквіт прикладного мистецтва. Модерн намагався поєднати художні та утилітарні функції створюваних творів, залучити до сфери прекрасного всі сфери діяльності людини.

Архітектуру модерну відрізняє відмова від прямих ліній і кутів на користь більш природних, «природних» ліній, використання нових технологій (метал, скло), прагнення до створення одночасно і естетично красивих, і функціональних будівель. Велика увага приділялася не тільки зовнішнім виглядом будівель, але і інтер'єру, який ретельно опрацьовувався. Всі конструктивні елементи: сходи, двері, стовпи, балкони - художньо оброблялися. Сходові поручні, світильники, що звисають зі стелі, навіть дверні ручки - все ретельно проектувалося в єдиному стилі.

Основною виразною формою і мотивом стилю модерн стала лінія, але не пряма, а гнучка, жива, вибаглива, витончена, одухотворена. Мова мистецтва модерну - це абстрактні форми, але живі, органічні, дихаючі і зростаючі